Translate

Tabăra de Scrabble Eforie Nord 19-27 august 2000

Turnee memorabile de Scrabble

19-27 august 2000. La Complexul Turistic MAREA NEAGRĂ din Eforie Nord au loc trei turnee din Calendarul competiţional de Scrabble 2000.

Complexul Turistic Marea Neagra Eforie Nord

CAMPIONATUL NAŢIONAL DE SCRABBLE FRANŢUZESC, etapa a III-a

Se joacă 7 partide de Scrabble duplicat

Clasament Seniori

Maestra Sportului Claudia MIHAI1. Maestra Sportului Claudia MIHAI, ROUMADO Bucureşti 5036 p





Teodora BOHBOT-POPESCU2. Teodora POPESCU, Târgovişte 4952 p





Arcadie POPESCU3. Arcadie POPESCU, FITT TIM-TEAM Timişoara 4743 p




Marilena PANAIT
5. Marilena PANAIT, ROUMADO Bucureşti 4672 p





Alice PAPA-MIHAI
6. Alice MIHAI, ROUMADO Bucureşti 4239 p





Mihaela MARIN
7. Mihaela MARIN, ROUMADO Bucureşti 3766 p





Lucian GROSU
8. Lucian GROSU, MEDICINA Constanţa 3378 p

 

  

  Clasament Tineret

Ruxandra ILIESCU
1. Ruxandra ILIESCU, ROUMADO Bucureşti 3862 p





Ramona PREDA
2. Ramona PREDA, Piatra Neamţ 3405 p





Irina CRISTESCU
3. Irina CRISTESCU, Bucureşti 3255 p





Monica DRĂGOI
4. Monica DRĂGOI, ROUMADO Bucureşti 3120 p





Liana VĂGÂI
5. Liana VĂGÂI, Piatra Neamţ 3112 p

 

 

 

CUPA ROMÂNIEI 2000

Clasament pe SECŢII DE SCRABBLE

Mihai Negrea Alexandru Lacatis Gheorghe Roman
1. C.S.S. OLIMPIA Câmpulung Moldovenesc - Câştigătoare a CUPEI ROMÂNIEI 2000 (Mihai NEGREA, Alexandru LĂCĂTÎŞ, Gheorghe ROMAN) 5433 p
3. A.S.A. MEDICINA Constanţa (Nicolae BURDUCEA, Dan GOŞA, Ion ANTONESCU, Cristian FURTUNĂ, Lucian GROSU, Cătălin MÎRZAN) 4834 p
4. C.S. FITT TIM-TEAM Timişoara (Alexandru GHEORGHIU, Octavian MOCANU, Ionuţ MANEA) 3503 p
5. C.S. ARGUS Tg. Frumos (Vasile MIHALACHE, Traian MARIAN, Gabriel ENEA, Ioan ROMANESCU) 2065 p
Notă: în tabel sunt menţionaţi sportivii care au marcat pentru secţia lor.

Clasament general INDIVIDUAL

Maestrul Sportului Mihai NEGREA
1. Maestrul Sportului Mihai NEGREA, C.S. OLIMPIA Câmpulung Moldovenesc 2331 p




3. Maestrul Sportului Alexandru LĂCĂTÎŞ, C.S. OLIMPIA Câmpulung Moldovenesc 2070 p




Maestrul Sportului Alexandru GHEORGHIU
4. Maestrul Sportului Alexandru GHEORGHIU, C.S. FITT TIM-TEAM Timişoara 2039 p




Nicolae BURDUCEA
5. Nicolae BURDUCEA, A.S.A. MEDICINA Constanţa 1953 p





Maestrul SportuluiValentin CRĂCIUNICĂ
6. Maestrul SportuluiValentin CRĂCIUNICĂ, Bucureşti 1760 p





Mihai ZBURLEA
7. Mihai ZBURLEA, Bucureşti 1313 p





Maestrul Sportului Corneliu FAUR
8. Maestrul Sportului Corneliu FAUR, C.S. UNIVERSITATEA Cluj-Napoca 1265 p




Dan GOŞA
9. Dan GOŞA, A.S.A. MEDICINA Constanţa 1257 p





Vasile MIHALACHE
10. Vasile MIHALACHE, C.S. ARGUS Tg. Frumos 1212 p





Ion ANTONESCU
11. Ion ANTONESCU, A.S.A. MEDICINA Constanţa 1165 p





Maestrul Sportului Gheorghe ROMAN
12. Maestrul Sportului Gheorghe ROMAN, C.S. OLIMPIA Câmpulung Moldovenesc 1032 p




Octavian MOCANU
13. Octavian MOCANU, C.S. FITT TIM-TEAM Timişoara 733 p





Ionuţ MANEA
14. Ionuţ MANEA, C.S. FITT TIM-TEAM Timişoara 731 p





Cristian FURTUNĂ
15. Cristian FURTUNĂ, A.S.A. MEDICINA Constanţa 698 p





Lucian GROSU16. Lucian GROSU, A.S.A. MEDICINA Constanţa 696 p




Cătălin MÎRZAN


17. Cătălin MÎRZAN, A.S.A. MEDICINA Constanţa 573 p




Florin TUDOR


18. Florin TUDOR, Ploieşti 557 p






Ioan ROMAN19. Ioan ROMAN, A.S. DINAMO-POMPIERUL Focşani 497 p





Traian MARIAN
20. Traian MARIAN, C.S. ARGUS Tg. Frumos 482 p





Cătălin CABA
21. Cătălin CABA, C.S. DRUMURI Iaşi 478 p






22. Liviu CHIŞCOCI, A.S.A. MEDICINA Constanţa 294 p

Gabriel ENEA
23. Gabriel ENEA, C.S. ARGUS Tg. Frumos 275 p





Ioan ROMANESCU24. Ioan ROMANESCU, C.S. ARGUS Tg. Frumos 235 p

 

 

CAMPIONATUL NAŢIONAL INDIVIDUAL, etapa a III-a

Clasament general

Maestrul Sportului Alexandru GHEORGHIU1. Maestrul Sportului Alexandru GHEORGHIU, FITT TIM-TEAM 2182 p





Maestrul Sportului Mihai NEGREA3. Maestrul Sportului Mihai NEGREA, OLIMPIA 1791 p






Nicolae BURDUCEA4. Nicolae BURDUCEA, MEDICINA 1613 p






Maestrul SportuluiValentin CRĂCIUNICĂ5. Maestrul SportuluiValentin CRĂCIUNICĂ, Bucureşti 1567 p






Maestrul Sportului Septimiu CRIVEI
6. Maestrul Sportului Septimiu CRIVEI, UNIVERSITATEA 1485 p





Dan GOŞA7. Dan GOŞA, MEDICINA 1350 p






Maestrul Sportului Alexandru LĂCĂTÎŞ8. Maestrul Sportului Alexandru LĂCĂTÎŞ, OLIMPIA 1328 p







Cristian FURTUNĂ9. Cristian FURTUNĂ, MEDICINA 1136 p





Florin BUHAI
10. Florin BUHAI, UNIVERSITATEA 1130 p





Vasile MIHALACHE11. Vasile MIHALACHE, ARGUS 1125 p






Cătălin CABA12. Cătălin CABA, DRUMURI  886 p






Lucian GROSU13. OB Lucian GROSU, MEDICINA 881 p





 Maestrul Sportului Corneliu FAUR
14. Maestrul Sportului Corneliu FAUR, UNIVERSITATEA 827 p





Mihai ZBURLEA
15. Mihai ZBURLEA, Bucureşti 814 p





Maestrul Sportului Gheorghe ROMAN16. Maestrul Sportului Gheorghe ROMAN, OLIMPIA 810 p






Cătălin MÎRZAN17. Cătălin MÎRZAN, MEDICINA 809 p






Vasile NICHIFOROV
18. Vasile NICHIFOROV, DINAMO-POMPIERUL 791 p





Ionuţ MANEA19. Ionuţ MANEA, FITT TIM-TEAM 756 p






Florin TUDOR20. Florin TUDOR, Ploieşti 618 p






Ion ANTONESCU21. Ion ANTONESCU, MEDICINA 617 p






Sergiu DRĂGUŢ
22. Sergiu DRĂGUŢ, TRIVALE Piteşti 593 p





Ioan ROMAN23. OB Ioan ROMAN, DINAMO-POMPIERUL 540 p






Alexandru PETRESCU
24. Alexandru PETRESCU, Bucureşti 538 p





Ionel AIOANEI
25. Ionel AIOANEI, Piatra Neamţ 521 p





Traian MARIAN26. Traian MARIAN, ARGUS 364 p






Aurora VOINESCU
27. OB Aurora VOINESCU, Bucureşti 318 p





Gabriel ENEA28. Gabriel ENEA, ARGUS 272 p






Ioan ROMANESCU29. Ioan ROMANESCU, ARGUS 172 p






Octavian HARBUZ
30. OB Octavian HARBUZ, Paşcani 156 p






31. Elena ENESCU, MEDICINA 75 p

32. Cristina SIMINICIUC, Botoşani 63 p

CNIS – Old Boys, etapa a II-a

Clasament general

Lucian GROSU1. Lucian GROSU, MEDICINA 881 p





Ioan ROMAN2. Ioan ROMAN, DINAMO-POMPIERUL 540 p






Aurora VOINESCU3. Aurora VOINESCU, Bucureşti 318 p






Octavian HARBUZ4. Octavian HARBUZ, Paşcani 156 p

 

 

 

CNIS – Juniori, etapa a II-a


Clasament general

Ramona PREDA1. Ramona PREDA, Piatra Neamţ 1588 p





2. Rodica STUMBEA, Paşcani 843 p
Paul CREŢU
3. Paul CREŢU, Piatra Neamţ 757 p





4. Cătălina GROSU, Constanţa 328 p
Ruxandra ILIESCU5. Ruxandra ILIESCU, ROUMADO 312 p

 

 

CNIS – Cadeţi, etapa a II-a

Clasament general

Codruţ TICU
1. Codruţ TICU, JIUL TCIF Craiova 1851 p





Liana VĂGÂI2. Liana VĂGÂI, Piatra Neamţ 1472 p






3. Roxana VIŢELARU, Iaşi 680 p
Vlad FAUR
4. Vlad FAUR, UNIVERSITATEA 513 p





Alin ENEA
5. Alin ENEA, ARGUS 368 p

 


Împărţiţi acest articol prietenilor şi cunostinţelor




Comentarii

Articole recente

Scrabble Clasic Woland vs Maestrul Sportului Mihu în 3 secunde

Primul Concurs de Scrabble prin Corespondență

Cuvinte nepotrivite. Exercițiul 4